|
1.1.1 Stanovit minimální standardy a navrhnout modelová pracoviště na vnějších hranicích.
1.1.2 Zajistit povinnou následnou výuku angličtiny personálu provádějícího hraniční kontrolu, včetně středního managementu, a to s přihlédnutím k zvýšenému počtu neobsazených služebních míst a velké míře fluktuace.
1.1.3 Zajistit povinnou následnou odbornou přípravu v oblasti schengenských standardů personálu provádějícího hraniční kontrolu, včetně středního managementu, a to s přihlédnutím k zvýšenému počtu neobsazených služebních míst a velké míře fluktuace.
1.1.4 Snížit počet neobsazených služebních míst ŘSCP, například obsazením volných pozic.
1.1.5 Uspořádat seminář na téma hodnocení stavu základních práv v rámci autoevaluací ochrany vnějších hranic a navracení.
1.1.6 Uspořádat seminář na téma ochrana vnějších hranic EU/Schengenu Českou republikou.
1.1.7 Vytvořit informační materiál o významu úseku vnějších hranic ČR a zajistit jeho sdílení.
1.1.8 Uspořádat seminář na téma mechanismy kontroly kvality, včetně hodnocení zranitelnosti.
1.1.9 Vytvořit podmínky pro početnější vysílání na schengenské hodnocení ostatních členských států v oblasti ochrany vnějších hranic.
1.1.10 Zajistit soulad právních předpisů s ustálenou judikaturou Soudního dvora Evropské unie, pokud jde o trestní sankce uvalené na neoprávněně pobývající státní příslušníky třetích zemí.
1.1.11 Změnit právní předpisy s cílem zajistit, aby státní příslušníci třetích zemí, kteří neoprávněně pobývají na území České republiky a kteří jsou držiteli platného povolení k pobytu vydaného jiným členským státem, byli v souladu s čl. 6 odst. 2 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/115/ES vyzváni, aby neprodleně odešli do tohoto členského státu.
1.1.12 Změnit právní předpisy s cílem zajistit při stanovení lhůty k dobrovolnému opuštění území soulad s časovým rámcem 7–30 dní uvedeným v čl. 7 odst. 1 směrnice 2008/115; přijmout opatření k odpovídajícímu sladění příslušných praktik.
1.1.13 Změnit v souladu s čl. 6 odst. 1, čl. 3 odst. 3 a čl. 3 odst. 4 směrnice 2008/115/ES právní předpisy s cílem zajistit, aby rozhodnutí o navrácení byla neoprávněně pobývajícím státním příslušníkům třetích zemí, včetně těch, kteří již nesplňují podmínky pro oprávněný pobyt, po zamítnutí jejich žádostí o povolení k pobytu nebo žádostí o mezinárodní ochranu vydávána ve všech případech a neprodleně.
1.1.14 Změnit právní předpisy tak, aby rozhodnutí o dlouhodobém zajištění podléhala v souladu s čl. 15 odst. 3 směrnice 2008/115/ES přezkumu nebo dohledu z moci úřední, aby se ověřilo, zda jsou podmínky pro zajištění stále splněny.
1.1.15 Zajistit, aby pracovníci odpovědní za monitorování měli přístup k navracené osobě ve všech fázích procesu vyhoštění (od přípravy odjezdu až do přijetí v zemi návratu).
1.1.16 Vypracovat program rozvoje kapacit pro správu hranic a navracení.
|
|
1.2.1 Vypracovat pohotovostní plán pro správu vnějších hranic a navracení, který zahrne mimo jiné vytvoření podmínek pro přijetí podpory koordinované agenturou Frontex pro případ operace na vnějších hranicích ČR.
|
|
1.3.1 Uspořádat seminář na téma posílení spolupráce společných center policejní a celní spolupráce s orgány podílejícími se na ochraně hranic a navracení, včetně NSCOH.
|
|
1.4.1 Uspořádat seminář k vyhodnocení a možnému intenzivnějšímu zapojení do relevantních priorit a akcí Politického cyklu EU pro boj proti organizované a závažné mezinárodní trestné činnosti/EMPACT.
1.4.2 Zajistit experty proškolené agenturou Frontex pro účast na schengenském hodnocení ostatních členských států v oblasti navracení.
|
|
1.5.1 Přijmout organizační opatření k určení pracoviště odpovědného za sledování vývoje v oblasti technologií a promítání výsledků do metodiky a technického zabezpečení ochrany vnějších hranic a praxe a vést jejich evidenci pro potřeby sdílení se zahraničními partnery.
|
|